Napísali o nás

Construction update: Kolísky, 6.4.2019

07.05.2019 | ADRIAN GUBČO | www.yimba.sk


Pred niekoľkými dňami som písal o raste novej štvrte Pod Vŕškami, ktorá je súčasťou mestskej časti Záhorská Bystrica. Okrem nových etáp, ktoré patria priamo pod projekt, pôvodný developer Opera SL Group viacero parciel, na ktorých mala štvrť vzniknúť, rozpredal. Dnes tu realizujú projekty iní developeri, čoho príkladom sú Kolísky od ITB Development.Kolísky svojim urbanizmom a základnými architektonickými východiskami vychádza z koncepcie štvrte Pod Vŕškami, ktorá je založená na kombinácii hustejšej mestskejšej zástavby v centrálnej časti developmentu a rozvoľnenejšej v podobe individuálnej výstavby rodinných domov na okrajoch. Mestské bloky mali mať typický štvorcový pôdorys s pootvoreným vnútroblokom, ktorý je parkovo upravený. Všetky domy si držia veľmi triezvu mierku, čo sa týka aj Kolísok.

Tie vznikajú takmer v úplnom strede celej štvrte a ak bude výstavba jej centra pokračovať v zmysle pôvodnej idey, tak bude mať čas bytov v Kolískach priamy výhľad na centrálne námestie. Z východnej strany sa nachádza už existujúca časť Pod Vŕškami, z juhovýchodu vznikne ďalšia, nazvaná Tillia. Od severu vznikla individuálna zástavba. Výstavbu tak možno očakávať v budúcnosti ešte z južnej a západnej strany.

Kolísky samotné sú aktuálne už vo fáze hrubej stavby, preto sú zreteľné proporcie projektu a aj niektoré z jeho aspektov – k tým patrí výška maximálne piatich nadzemných podlaží, čo je v danej oblasti hraničná, no stále vhodná mierka, rozčlenenie na štyri stavebné objekty (plus podzemná časť s garážou), ktoré vymedzujú vnútorný privátny dvor, alebo spôsob výstavby v podobe filigránových stien. Práce by sa teraz mali vo väčšej miere preniesť aj do interiérov.

Celý článok si môžete prečítať po kliknutí na tento odkaz: https://www.yimba.sk/kolisky/construction-update-kolisky-642019
Zdroj: www.yimba.sk

Ochrana osobných údajov

 

© Copyright ITB, Mickiewiczova 9 , 811 07 Bratislava | created by 2CREATE advertising

Facebook Instagram Linkedin Youtube