Napísali o nás

ITB Development medzi 10 Najväčšími developermi roka 2021

Novinka

15.07.2021


The Slovak Spectator zostavil rebríčky v kategóriách kancelárske projekty, bývanie, obchodné priestory a priemyselné nehnuteľnosti. Naša spoločnosť sa ocitla na 6. priečke spomedzi Najväčších developerov Rezidenčných nehnuteľností.

Aké boli kritéria pre zostavenie rebríčka?
Na poradie majú vplyv nasledujúce kritériá: body získané za rezidenčné projekty developera realizované na Slovensku (váha 66%), počet predaných bytov na Slovensku v roku 2020 (váha 34%). Celkový počet bodov = 1 * (plocha skolaudovaná v roku 2020 + plocha rozostavaných projektov) + 0,5 * (skolaudovaná plocha v rokoch 2018 až 2019 + plocha plánovaných projektov).

Z informácií a najmä čísel, ktoré pre Slovak Spectator poskytli developerské spoločnosti, vyplýva že až 53% celkovej novej plochy bude určených pre bývanie. Dopyt po bývaní naďalej rastie. „V ITB Development sme počas pandemického roka mali rozostavané dva projekty – druhú etapu Čerešne fine living v Dúbravke a Kolísky v Záhorskej Bystrici. Aj napriek neočakávanému príchodu pandémie sa žiaden z našich projektov nedostal do omeškania a projekt Čerešne je dokonca v predstihu oproti internému harmonogramu,“ hovorí Ivan Rolný a dodáva: „V súčasnosti už venujeme všetku energiu a pozornosť projektu Čerešne, skolaudovaná je jeho prvá fáza, dokončujeme druhú a pred nami sú ešte ďalšie 3.“

Okrem čísel – množstva skolaudovanej a rozostavanej plochy či počtu bytov, kladieme v ITB dôraz aj na komunitu a kvalitný verejný priestor pre súčasných i budúcich obyvateľov našich projektov. „V Čerešniach meníme sídlisko na mesto. Pribudne tu prvé námestie v Dúbravke a vznikne aj najväčšia zelená oddychová zóna v rezidenčnom projekte v Dúbravke, s 17 300 m2 zelene,“ uzatvára Rolný.

10 Najväčší developeri 2021 v kategórii Rezidenčné nehnuteľnosti
  1. CRESCO REAL ESTATE
  2. J&T REAL ESTATE
  3. Penta Real Estate
  4. YIT Slovakia
  5. Lucron Group
  6. ITB Development
  7. PROXENTA
  8. CORWIN SK
  9. MartinDevelopment
  10. CZ Slovakia 

Viac o rezidenčnom trhu a rebríčku sa dozviete v článku, alebo si môžete vypočuť v podcaste.
 

Ochrana osobných údajov

© Copyright ITB, Mickiewiczova 9 , 811 07 Bratislava | created by 2CREATE advertising

Facebook Instagram Linkedin Youtube