Napísali o nás

ITB Development oslavuje 15 silných rokov, majitelia bilancujú

23.05.2019 | www.startitup.sk


Začiatky značky ITB Development siahajú ešte do éry katalógových domov, odvtedy sa veľa zmenilo. V priebehu svojej 15-ročnej činnosti firma úspešne ustála turbulentné roky, kedy pravidlá odvetvia menila svetová hospodárska kríza a z pôvodne dvojčlenného tímu architektov s ambíciou preniknúť do developerskej brandže je dnes firma s 50 zamestnancami. 
Spoločne dbajú na to, aby projekty s podpisom ITB Development dokonale reflektovali meniace sa nároky klientov. Majitelia firmy sa pri príležitosti osláv 15. výročia rozhodli pre netradičnú, osobne ladenú bilanciu, v rámci ktorej sa retrospektívne ohliadajú za míľnikmi spoločnosti.

Od butikového developera k rešpektovanému hráčovi na trhu

Igor Lichý: „Začínali sme ako správna garážová firma vo veľmi zlých kanceláriách. Bez klimatizácie. Najprv sme totiž chceli všetkým našim akcionárom ukázať, čo dokážeme. Až neskôr sme investovali do takých vecí, ako sú kvalitné kancelárske priestory. Bolo to trochu bizarné, keď si k nám ľudia chodili kupovať luxusné byty a prišli do starých kancelárií v spustnutej budove na Miletičke. Kým sme sa dostali do Wallenrodu, museli sme prejsť hodný kus cesty.

Tomáš Šebo: „Nezvyčajné bolo pre ľudí aj to, že sme architekti, čo robia development. Tento trend nie je na Slovensku rozšírený. Dokonca viem, že v niektorých krajinách je zakázané, aby architekti robili realizáciu developmentu. Nám ako firme ale pomohlo, že sme sa práve takto vyprofilovali. Človek má väčšiu možnosť priamo ovplyvňovať veci, na druhej strane, je to aj väčšia zodpovednosť. Keď prišla kríza, bolo to pre nás o to náročnejšie.

Celý článok si môžete prečítať po kliknutí na tento odkaz: https://www.startitup.sk/itb-development-oslavuje-15-silnych-rokov-majitelia-bilancuju/
Zdroj: www.startitup.sk

Ochrana osobných údajov

 

© Copyright ITB, Mickiewiczova 9 , 811 07 Bratislava | created by 2CREATE advertising

Facebook Instagram Linkedin Youtube