Napísali o nás

Mamapapa: Farebné komunitné bývanie v Dúbravke (videoprehliadka)

23.09.2019 | ADRIAN GUBČO | https://www.yimba.sk


V mestskej časti Dúbravka bol pred nejakou dobou dokončený bytový dom Mamapapa od spoločnosti ITB Development. Projekt bol kreovaný ako dostupnejšie bývanie, orientované najmä na mladé rodiny, čomu zodpovedal štandard aj koncept. Popritom však priniesol aj určité prvky, ktoré sú v našom prostredí zatiaľ menej tradičné, no inšpiratívne.

Mamapapa vznikla na okraji zástavby sídliska Dúbravka, v lokalite, kde sa miesi zástavba bytových domov s komerčnými a výrobnými areálmi. Mnohé z týchto okrajových častí Dúbravky ostávajú nedobudované a doteraz sa tu vyskytujú voľné, nezastavané pozemky. Mamapapa využíva práve jeden z nich, v blízkosti križovania ulíc Nejedlého a Na vrátkach.

Nejde o prestížnu lokalitu, čoho si bol developer vedomý a tomu prispôsobil aj koncept celého projektu. Ten je určený najmä pre mladšie štartujúce rodiny či jednotlivcov, ktorí zatiaľ nemajú prostriedky na veľkorysejšie byty v centrálnejších lokalitách, zároveň však nechcú ani uniknúť z mesta.

Celý článok s videoprehliadkou si môžete prečítať po kliknutí na tento odkaz: https://www.yimba.sk/mamapapa/mamapapa-farebne-komunitne-byvanie-v-dubravke-videoprehliadka?fbclid=IwAR0Mm0dtJjVrFIit811ptXUIUByxuB0yhFilZrS1VMh-qapy18tsnK_xm7A

Ochrana osobných údajov

© Copyright ITB, Mickiewiczova 9 , 811 07 Bratislava | created by 2CREATE advertising

Facebook Instagram Linkedin Youtube