Ži s ITB

Prvok v byte, ktorý môže ovládnuť celú miestnosť

Článok

04.12.2018


Keď si zariaďujete byt či dom, majte na pamäti, že celok, ale aj jednotlivé miestnosti viete vyzdvihnúť aj jedným prvkom. Niektoré kúsky si to pýtajú aj samé a osviežite nimi aj miestnosť, na ktorú by ste to nepovedali.

LAMPA
Lampa do miestnosti patrí, a to nemyslíme obyčajné stropné svetlo. Lampou môže byť aj nápaditý a veľkolepý dizajnový kúsok, ktorý dokonale dotvorí charakter celej miestnosti. Tento rok sú trendom kovové a mosadzné prvky, preto sa nebojte siahnuť po veľkolepej industriálnej stojacej lampe. A zároveň sa nebojte miešania materiálov. Ak si už zvolíte kovovú alebo mosadznú lampu, dotvorte ju čiernou oceľovou stoličkou alebo lesklým stolom. S citom k danej miestnosti.

KOBEREC
Rovnako ako to platí pri používaní materiálov a štýlov pri nábytku, platí to aj farbách a vzoroch na koberci. Dobre zvolený koberec môže otepliť aj veľmi veľkú a na prvý pohľad minimalisticky vyzerajúcu izbu. A či už siahnete po jednom gigantickom kúsku alebo vrstvení viacerých menších, myslite aj na zvyšok miestnosti. Ak chcete docieliť pokojnú atmosféru, ostaňte v kombinácii napríklad so sedačkou tón v tóne, keď chcete šokovať, použite kontrastné farby, ale nezabudnite ich potom vyvážiť aj inými doplkami v miestnosti. Koberec má moc miestnosti pomôcť aj upútať.

STÔL
Správny stôl by mal byť nielen dominantou danej miestnosti, ale celého bytu. Stôl znamená útulnosť, spájanie rodiny – tiež napríklad spojnicu medzi kuchyňou a obývačkou. Aj v tomto prípade siahnite po kvalitnom dreve, ale myslite aj na dolade- nie s ostatnými prvkami bytu. Stôl ako dominanta by nemal byť ako päsť na oko.

OBRAZ
Obrazy, ak sa pre ne už rozhodnete, by mali visieť z jednej tretiny nad priemernou výškou očí, ale aj tak sa vždy riadime či už vkusom, alebo ostatnými prvkami v miestnosti, aby lícovali alebo ladili. Ak chcete vytvoriť z jednotlivých obrazov alebo fotografií na stene akúsi galériu, poukladajte si ich už na zemi. Ak sú obrazy veľké, nebojte sa aj geometrických tvarov. Pri rôznych veľkostiach obrazov dbajte na to, aby pôsobili harmonicky, lebo to by mali obrazy alebo naše obľú- bené fotografie, keď už sú dominantou steny, vyžarovať. Pomôže aj dobré svetlo.

VÝRAZNÝ KVET
Kvety dodajú bytu život, zútulnia malý byt a oživia veľký minimalistický. Zároveň očisťujú byt od nečistôt. Či už siahnete po monstere, figovníku či kaktusoch, nebojte sa ani veľkých, dominantných rastlín. Dodajú vášmu domu novú energiu.

Ochrana osobných údajov

Nastavenia cookies

Zásady používania cookies

© Copyright ITB, Mickiewiczova 9 , 811 07 Bratislava | created by 2CREATE advertising

Facebook Instagram Linkedin Youtube