-20431470

.Ste v seriáloch doma? Spoznajte pôdorys a vyhrajte 3x 50 € poukážku na nákup

Seriálové hlášky pozná skoro každý, ale uhádnuť meno seriálu len podľa pôdorysu televízneho bytu, to už chce level fanúšika-experta! Trúfnete si? Odhaľte, kde sa odohrávali najsledovanejšie príbehy televízneho sveta len z obrázka a indície architekta.


Pripravili sme pre vás 3 seriálové hádanky – čo mesiac, to nová výzva. Po každom súťažnom kole zo správnych odpovedí vyžrebujeme výhercu a jeho meno zverejníme na tejto webovej stránke aj na facebookovej fanpage ITB. Tak na čo ešte čakáte? Presvedčte nás, že ste v seriáloch doma, tipujte správnu odpoveď a hrajte o 3x 50-eurovú poukážku na nákup v e-shope BONAMI!

SÚŤAŽ BOLA UKONČENÁ

Ukončené otázky

Otázka:

Na vchodových dverách tohto bytu bola zavesená dekorácia, ktorej vzhľad sa menil každú epizódu počas desiatich rokov. Uhádnete, o ktorý seriál ide?

Správna odpoveď: Priatelia
Výherca: Lukáš K.

.Indicia od architekta:

Ing. arch. Emanuel Zatlukaj
architekt ITB

Dva byty sa nachádzajú oproti sebe cez chodbu. Do oboch sa vstupuje priamo do obývačky popri kuchynskej linke. Z obývačky sú ďalej priamo prístupné spálne. Podľa rozdelenia postelí môžeme predpokladať, že o byty sa delia štyria slobodní obyvatelia, prípadne až štyri bezdetné páry.


Menší byt bez terasy je „mužský“ podľa stolového futbalu pri vstupe, výhradne barového stolovania a dvoch kusov TV kresiel. Väčší byt je „ženskejší“, lebo v ňom žiadne podobné charakteristické kúsky nie sú. Oba byty sú vždy pripravené na žúr.

Otázka:

Keby ste obyvateľovi tohto bytu zadali vyrobiť robota z domácich spotrebičov, pravdepodobne to pre neho nebude problém. Uhádnete, o ktorý seriál ide?

Správna odpoveď: The Big Bang Theory
Výherca: Martina K.

.Indicia od architekta:

Ing. arch. Emanuel Zatlukaj
architekt ITB

Ďalšie dva „spriatelené“ byty cez chodbu obývajú traja slobodní kamoši, prípadne tri bezdetné páry. Vstupuje sa priamo do hlavných priestorov obývačky prepojenej s kuchyňou a odtiaľ ďalej do spální. Natočenie časti priestoru o 45 stupňov celý byt ozvláštňuje, aj keď vyžaduje dva až tri stolárske atypy v šikmých rohoch.


V malom byte vnímam ako trochu nešťastné riešenie prístup do kúpeľne cez spálňu, čo je obzvlášť nepraktické pre návštevy. Väčší z dvoch bytov má spálne prístupné nezvykle rozsiahlou lomenou chodbou s oknom poza kuchynský kút, ktorý je, naopak, bez okna. Oba byty sú vybavené nikami s vstavanými skriňami, najmä väčší s piatimi umožní už aj celkom napínavú schovávačku.

Otázka:

Obyvateľka tohto bytu často pracovala v pohodlí svojho bytu. Len s veľkým sebazaprením by z neho vyšla nenalíčená a v teplákoch. Uhádnete, o ktorý seriál ide?

Správna odpoveď: Sex and the City/Sex v meste
Výherca: Adam Š.

.Indicia od architekta:

Ing. arch. Emanuel Zatlukaj
architekt ITB

Byt je zaujímavé štúdio s lineárnou dispozíciou radenou okolo otvoreného centrálneho kuchynského kúta. Žije v ňom slobodná individualistka, čo prezrádza najmä veľký šatník a malý gauč. Táto žena nevarí pre spoločnosť, ale je veľmi organizovaná, ako naznačujú rôzne príručné stolíky určené pre rôzne aktivity.


Jednostranne orientovaný byt je pravdepodobne súčasťou kompaktného pôdorysu vežiaka. Ako architekta ma najviac zaujala možnosť chodiť po tomto malom byte dokola, čo je veľmi praktické a priestor pôsobí opticky väčšie.

Ochrana osobných údajov

 

© Copyright ITB, Mickiewiczova 9 , 811 07 Bratislava | created by 2CREATE advertising

Facebook Instagram Linkedin Youtube