Ži s ITB

5 dôvodov prečo sa oplatí kúpiť byt „z papiera“

Článok

23.11.2015 | ITB


Nie, nemáme na mysli papierový model. Kúpa bytu ešte predtým, ako ho postavia, si môže vyžadovať istú odvahu, pretože „ohmatať“ si svoje bývanie je veľmi príjemné. Odvážne kroky sa ale veľakrát vyplatia a sme presvedčení, že toto je ten prípad. Aké sú hlavné výhody, ktoré kúpou bytu z papiera získa jeho budúci majiteľ?
 
1. Najväčší výber bytov
V momente, keď je bytový dom v pláne či vo výstavbe, predaj všetkých bytov je koncentrovaný u developera či predajcu. Ak si teda vyberiete svoju budúcu adresu, nemusíte byty hľadať po inzertných portáloch alebo realitných kanceláriách. Tiež platí, že čím skôr si vyberáte, tým viac možností máte. Napríklad náš bytový dom Nový háj nemal v deň kolaudácie už ani jeden voľný byt, a v aktuálnom projekte Sokolská Residence je pár mesiacov pred dokončením už len 7 posledných voľných bytov (www.sokolska.sk).
 
2. Cena
Aj v tomto prípade platí, že čím skôr, tým lepšie - uvádzacie ceny bývajú najlepšie, aké môžete na svoju nehnuteľnosť dostať. Rozdiely sa pohybujú až na úrovni okolo 15 %, ako to bolo napríklad pri projektoch Sokolská Residence alebo Panorama City. Cena bytu „z papiera“ môže teda pre kupujúceho predstavovať  významné ušetrenie. V prípade, že má projekt napríklad hypotekárneho partnera, môžete u neho využiť možnosti financovania za výhodných podmienok, ktoré s ním už vyjednal developer.
 
3. Investícia
Vývoj ceny bytov počas výstavby smerom hore však môžete brať aj ako príležitosť na investíciu. Pokiaľ kupujete byt s úmyslom následného predaja alebo prenájmu, je vo vašom záujme kúpiť ho čo najvýhodnejšie. Profit z budúceho predaja (podľa situácie na trhu) vám tak môže vyniesť omnoho viac, ako keby ste ten istý byt kupovali dostavaný, skolaudovaný a – samozrejme – drahší.
 
4. Flexibilita
Developeri bežne ponúkajú možnosti prispôsobiť si svoje budúce bývanie za minimálne poplatky a úpravy realizujú zároveň so samotnou stavbou. Pokiaľ teda chcete mať namiesto jednej veľkej izby šatník a časť obetovať pre priestrannejšiu kúpeľňu, môžete sa na tom s developerom dohodnúť ešte predtým, než sa postavia priečky, ktoré by bolo treba búrať. V prípade štandardu, pokiaľ je flexibilný, tiež máte možnosť vybrať si jeden alebo druhý typ okien, farbu podláh a pod.
 
5. Parkovanie
Ak nechcete každý deň krúžiť okolo bytovky a hľadať parkovacie miesto, kúpou bytu „z papiera“ si môžete včas zabezpečiť, aby sa vám potrebné miesto ušlo. Každá bytovka má totiž určitý počet parkovacích miest, ktoré sú stanovené na základe počtu bytov. Avšak obyvateľov je vždy viac ako bytov a niektorí potrebujú miesta na parkovanie napríklad dve alebo viac. Vo väčšine novostavieb  vám developer zabezpečí parkovanie v kontrolovaných kapacitách, akými sú podzemné garáže, vonkajšie státia s kamerovým systémom či strážnou službou, v niektorých prípadoch dokonca v cene bytu. Včasnou kúpou teda opäť získate väčší komfort pre seba a svoju rodinu. 

Ochrana osobných údajov

Nastavenia cookies

Zásady používania cookies

© Copyright ITB, Mickiewiczova 9 , 811 07 Bratislava | created by 2CREATE advertising

Facebook Instagram Linkedin Youtube