Ži s ITB

5 tipov, ako zariadiť atypické priestory

Článok

26.02.2016 | ITB


Vhodné dispozičné riešenie je jedným zo základných kritérií výberu nového bývania. Potrebujete sa „zžiť“ s predstavou ako v danom priestore každý deň fungujete a musí dokonale sadnúť vašim potrebám. Dnešným trendom, hlavne v novostavbách, je maximálne efektívne a praktické  využitie priestoru.  Obľúbené je prepájanie obývacích priestorov s kuchyňou či šikovné zapracovanie ukrytých úložných priestorov. Neľakajte sa však atypických pôdorysov. Poradíme vám, ako ich zariadiť tak, aby ste z nich urobili prednosť a dodali vášmu bytu osobitý štýl, ktorý si každého získa.

1. Odľahčite priestor kombináciou farby a svetla

Nábytok na nožičkách dodá menším priestorom potrebnú vzdušnosť. V kombinácii s bielou farbou stien bude celý priestor opticky väčší a priestrannejší. Dôležité je tiež myslieť na prístupnosť dostatočného množstva svetla cez záclony či závesy. V detských izbách sa nebojte použiť aj výrazné farby nábytku a doplnkov, ktoré dodajú izbe tú správnu hravosť a šmrnc. (obr.1)
 
2. Nechajte si vyrobiť nábytok na mieru

Do rohu môžete umiestniť napríklad na mieru vyrobenú atypicky sa zužujúcu policu, ktorá poslúži ako štýlový úložný priestor na rôzne veci. Priestor dotvorte aj peknou tapetou, pohodlným kreslom a máte aj útulný kútik na čítanie alebo relax. (obr.2)
 
3. Vyberte vhodné štýlové doplnky

Šikmé línie môžete ešte viac zvýrazniť, dodať bytu osobitý štýl a podporiť dynamiku priestoru. Vyberte napríklad atypicky tvarovaný koberec, zužujúce sa poličky do rohu či zaujímavé kreslo. Vzťah k exteriéru podporí presklené francúzske rohové okno s balkónom či loggiou. (obr.3)
 
4. Zlaďte to

Hlavne prepojené priestory je dôležité farebne a materiálovo zladiť, aby vytvárali príjemný celok a nepôsobili chaoticky. Môžete napríklad zladiť kuchyňu s kúpeľňou a chodbou ako jednu súvislú stenu. (obr.4)
 
5. Stavte na nadčasovosť

Použitie svetlých farieb tón v tóne pôsobí elegantne a opticky zväčší a presvetlí celý priestor. Jemná tapeta, minimalistické doplnky či lakovaný nábytok. Ich povrchový lesk a pocit pri kontakte s materiálom ešte viac umocňuje príjemný dojem z bývania. (obr.5)

Ochrana osobných údajov

Nastavenia cookies

Zásady používania cookies

© Copyright ITB, Mickiewiczova 9 , 811 07 Bratislava | created by 2CREATE advertising

Facebook Instagram Linkedin Youtube