Ži s ITB

AKO SI DOVOLIŤ KÚPU NOVOSTAVBY - nízke úroky si môžete udržať

Novinka

14.12.2016


Od marca budúceho roka sa zhorší prístup k hypotékam. Pre viaceré zmeny v podmienkach poskytovania úverov na bývanie sa očakáva rast úrokových sadzieb takýchto úverov ako i sťaženie získania financovania na kúpu nehnuteľnosti. My v ITB však máme pre vás riešenie.

Očakávané zmeny v poskytovaní úverov na bývanie sa budú týkať troch hlavných oblastí.

Banky na základe odporúčaní NBS musia opäť znížiť podiel žiadateľov, ktorí budú môcť získať hypotéku na viac ako osemdesiat percent z hodnoty nehnuteľnosti. Z dôvodu nových pravidiel, viac ako 80-percentné financovanie dostanú len štyria klienti z desiatich, takzvanú stopercentnú hypotéku (úver na bývanie) dostane len jeden z desiatich klientov.

Banky zároveň budú prísnejšie posudzovať bonitu žiadateľov. K súčasným kritériám pripočítajú nový dvojpercentný „stres test“.
Do príjmov navyše nezarátajú niektoré druhy príjmov tak ako doteraz. Túto zmenu pocítia najmä podnikatelia a samostatne zárobkovo činné osoby (podrobné informácie sme získali z partnerských bánk).

Naše riešenie vám pomôže chrániť sa pred takýmto vývojom. Vytvorili sme pre vás produkt pripravený špeciálne pre financovanie novostavieb. Vysnívané bývanie tak môžete financovať prostredníctvom HypoOpcie a vďaka tomu si udržať súčasné výhodné podmienky aj pre ďalšie obdobie.

V spolupráci s naším hypotekárnym partnerom váš úver schválime ešte teraz, keď môžete využiť rekordne nízke sadzby na trhu. Produkt je nastavený tak, že až do čerpania úveru vám schválená úroková sadzba môže iba klesať.

Keď začnú úrokové sadzby rásť, vaša sadzba sa meniť nebude a zostane aj po spomínaných zmenách výhodná tak ako je dnes.
Pokiaľ by počas výstavby bytu úrokové sadzby ešte klesli, automaticky znížime aj vašu úrokovú sadzbu na rovnakú úroveň. Vaša úroková sadzba sa teda určite nezvýši, naopak môže len klesať.

Schválený úver nakoniec vyčerpať nemusíte, alebo vyčerpáte len toľko, koľko budete v danom čase potrebovať.

Získate tak atraktívnu teraz opciu lacného financovania vašej nehnuteľnosti a to vo vami požadovanej výške.

Ak vás téma zaujala a chcete sa o HypoOpcii dozvedieť viac, kontaktujte nášho hypotekárneho špecialistu Pavla Szikoru na szikora@hypomakler.sk alebo telefonicky na 0948 732 723 a 0911 828 747.

Ochrana osobných údajov

Nastavenia cookies

Zásady používania cookies

© Copyright ITB, Mickiewiczova 9 , 811 07 Bratislava | created by 2CREATE advertising

Facebook Instagram Linkedin Youtube