Ži s ITB

ITB ako súčasť Dúbravky a Dúbravských hodov

Novinka

10.10.2017


Na Dúbravských hodoch sa už tradične okrem dobrej zábavy a jedla mohli obyvatelia mestskej časti dozvedieť viac o našich činnostiach, ktorými robíme z Dúbravky ešte krajšie miesto pre život.

Snažíme sa vyčnievať z radu ako developer, preto aj náš stánok na hodoch musel byť výnimočný. Priamo pred Domom kultúry sa mohli ľudia zoznámiť s našimi dúbravskými projektami Čerešne a MAMAPAPA a projektom Kolísky v Záhorskej Bystrici. Dali sme im k dispozícii tím zodpovedný za návrhy a priebeh výstavby, ktorý ochotne vysvetľoval vlastnosti stavieb na modeloch projektov. Dokonca aj s pomocou technologickej vychytávky, virtuálnej reality. Tá umožňuje jednotlivcom po nasadení špeciálnych okuliarov prejsť sa projektami MAMAPAPA alebo Kolísky. Prostredníctvom dotazníkov sme sa pýtali ľudí na ich názory na bývanie. Zo stoviek vyplnených hárkov bol vylosovaný víťaz, ktorý dostal iPad.

Kým sa niektorí zaujímali o bytové domy, alebo spoznávali interiéry projektov prostredníctvom virtuálnej reality, iní plánovali program ďalších víkendov s pomocou bedekra Dobré výlety. V ňom sme pre vás zozbierali najkrajšie trasy výletov v Bratislave a okolí. Sľúbili sme vám aj krátky let teplovzdušným balónom ITB, na ktorý sa už medzi návštevníkmi písal poradovník. Žiaľ, museli sme ho odložiť kvôli nepriaznivému počasiu. Nechávame si ho tak v zálohe na budúce akcie.

Najmenší sa zase zabávali architektonickými omaľovánkami a šantili sa s množstvom héliových balónov ITB (spolu sme ich rozdali až tritisíc). Deti tiež mohli na drevenom magnetickom modeli jedného z našich projektov flexibilne meniť balkóny, okná, hrať sa s postavičkami, nábytkom a pod. Ukazovali prítomným, ako mohol celý projekt vyzerať, ak by ho mali na starosti ony. Vrátane áut na balkónoch a stromov na strechách.

Detské architektonické modely sršali bezstarostnou kreativitou a naše projekty vysokou mierou detailnosti. Pozornosť tradične venujeme interiéru, ktorý je možné prispôsobiť špeciálnym požiadavkám kupujúceho, spoločným priestorom, ktorým je v našich projektoch venované nadštandardne veľa úsilia, aj celkovému rázu mestskej časti. Pre Dúbravku je to len pozitívne, keďže sa v posledných rokoch teší pozornosti developerských firiem.

U nás sa tak pod jednou strechou stretávate s kreatívnymi architektmi, praktickými developermi a v súvislostiach uvažujúcimi urbanistami, odborníkmi na mestský rozvoj. Úlohou našich architektov je tak navrhnúť bývanie, v ktorom sa spája estetická hodnota s vysokou využiteľnosťou a funkciou jednotlivých bytov. Urbanisti, na druhú stranu, musia celý projekt zvážiť na rôznych škálach, od komunity až po mesto. Ich cieľ je, aby mali obyvatelia ich projektov prístup ku komunikáciám a pritom ich nepreťažili, aby mali k dispozícii jasle, škôlky a školy, lekárov, doktorov a lekárne. Tiež je potrebné myslieť na to, aby sa deti mohli vonku hrať, aby si dospelí mohli zacvičiť a zabehať, aby mohli rodičia bez prekážok kočíkovať a to celé musí vyzerať tak, že to do Dúbravky patrí na prvý pohľad.

Dúbravka je bezpochyby obľúbenou mestskou časťou a jej obyvatelia by boli radi, aby takou aj zostala. To však neznamená, že by mala zostávať bez zmeny. Nové developerské projekty ju môžu urobiť krajšou a príjemnejšou pre život. Podmienkou je, aby bol developer náročný na svoju prácu a pozeral sa na Dúbravku z vyššej perspektívy. Tak ako to robí ITB Development.

Ochrana osobných údajov

Nastavenia cookies

Zásady používania cookies

© Copyright ITB, Mickiewiczova 9 , 811 07 Bratislava | created by 2CREATE advertising

Facebook Instagram Linkedin Youtube