Ži s ITB

ITB partnerom konferencie o stavebníctve

Článok

27.02.2019


V polovici februára sa v Bratislave konala konferencia Construction Conference 2019 na tému trendov v stavebníctve a my sme na nej nemohli chýbať. Zapojil sa do nej aj developer a architekt Igor Lichý, ktorý sa s účastníkmi podelil o svoje dlhoročné skúsenosti. 

Konferencia má už dlhú tradíciu a tento rok sa konal už jej 13. ročník. Ústrednou témou boli stavebné projekty – od zrodenia myšlienky až po odovzdanie stavby konečnému používateľovi.

Na konferencii prednášali zvučné mená z fachu na množstvo zaujímavých tém. 
Jednou z nich bolo využitie dronov v stavebnom procese. Drony si počas svojej existencie našli cestu do mnohých odvetví a začínajú sa osvedčovať aj v stavebníctve ako veľmi praktickí pomocníci.

Ďalšou z tém bolo využitie optických vláken v stavebníctve. Technológia, ktorá nám umožňuje vymoženosti ako super rýchly internet, sa začína využívať aj pri monitorovaní stavebných projektov, vďaka čomu sa zvyšuje nielen bezpečnosť, ale aj trvanlivosť stavieb. 

Veľmi nás zaujala aj téma špičkových povrchových materiálov, ktoré umožňujú vytvárať pokrokové fasády, ale nájdu využitie aj v interiéri.

Obzvlášť pútavá bola prednáška na tému dispozičného riešenia budov a jeho vplyvu na energetickú výkonnosť, ekológiu a následný komfort obyvateľov.

V panelovej diskusii sa aj Igor Lichý z ITB Development podelil o svoje dlhoročné skúsenosti so zvyšovaním efektivity stavebných projektov.

Konferenciu vnímame pozitívne, pretože ju považujeme za užitočný nástroj, vďaka ktorému sa stavebníctvo na Slovensku môže každý rok posúvať vpred a držať tak krok so svetovými trendmi. Tešíme sa na ďalší ročník.

Ochrana osobných údajov

Nastavenia cookies

Zásady používania cookies

© Copyright ITB, Mickiewiczova 9 , 811 07 Bratislava | created by 2CREATE advertising

Facebook Instagram Linkedin Youtube