Ži s ITB

Môže byť Mickiewiczova príjemnou ulicou pre všetkých?

Článok

25.01.2018


Kto Mickiewiczovu ulicu navštevuje? Ako sa tu podniká? Kto a ako tu žije? Prečo na Mickiewiczovej ulici nie sú deti a starí ľudia? Ako s kvalitou života súvisí doprava a ako sa dá riešiť? Môže sa Mickiewiczova a jej okolie zmeniť na príjemné, kultúrne, obchodné a rezidenčné centrum a priblížiť sa moderným európskym mestám? My v ITB tomu veríme.

Mickiewiczova ulica funguje ako dopravná tepna. Z množstva áut, ktoré ňou denne prejdú, patrí 98 percent len tranzitným. Má strategickú polohu v centre mesta, ktorá si podľa nás žiada špeciálny režim otvorený voľnočasovým a spoločenským aktivitám. Preto aktívne realizujeme iniciatívu revitalizácie Mickiewiczovej ulice, kompatibilne s okolitými oblasťami. V rámci participačného procesu pravidelne organizujeme susedské stretnutia s obyvateľmi, podnikateľmi a pracujúcimi na tejto ulici. Ukončujeme výskum, kde mapujeme túto zónu. Realizujeme tiež dopravnú štúdiu. Spolupracujeme na tejto téme s Fakultou architektúry Slovenskej technickej univerzity a komunikujeme samozrejme s predstaviteľmi mesta a inštitúciami.

Aktuálne budeme o tom diskutovať na susedskom stretnutí v spolupráci s občianskym združením Punkt, 31.1.2018 od 18:00h v Satori Stage na Mickiewiczovej 9. V prípade záujmu o túto tému, ste srdečne vítaní!

  

Ing. arch. Katarína Boháčová, PhD ; Ing.arch. Tomáš Hanáček,PhD.

  

Ing. arch. Katarína Boháčová, PhD ; Ing.arch. Tomáš Hanáček,PhD.

  

Ing. arch. Katarína Boháčová, PhD ; Ing.arch. Tomáš Hanáček,PhD.

Ochrana osobných údajov

© Copyright ITB, Mickiewiczova 9 , 811 07 Bratislava | created by 2CREATE advertising

Facebook Instagram Linkedin Youtube