Ži s ITB

Môžu aj Čerešne získať Cenu za najlepšiu architektúru?

Článok

22.11.2015 | ITB


Náš doterajší výstavný projekt bytového komplexu Nový háj, na ktorom sa architektonicky podieľal aj náš domáci ateliér Architekti Šebo Lichý, získal Cenu za najlepšiu slovenskú architektúru (CEZAAR) 2015 v kategórii bytových domov. V krátkom čase ho ale v našom portfóliu na pomyselnom piedestáli nahradí projekt Čerešne (www.ceresne.sk), ktorý pripravujeme v bratislavskej Dúbravke.
 
Ocenenie Slovenskej komory architektov si mimoriadne vážime. To, že Nový háj uspel v konkurencii deviatich kvalitných projektov, je pre nás znamením, že hodnoty, ktoré v našich projektoch kladieme na prvé miesta, vyberáme správne. Sú nimi:
  • kvalitná architektúra a prepracovaný dizajn
  • komfortné byty s dôrazom na pohodlné každodenné používanie
  • možnosť individualizovať interiér a finálnu dispozíciu bytu podľa vlastných predstáv obyvateľov
  • občianska vybavenosť objektu a okolia, lokalita, dopravné napojenia 

Na všetky tieto aspekty kladieme veľký dôraz aj v projekte Čerešne, ktorý plánujeme dokončiť v roku 2017. Snažíme sa dostať celkový komfort obyvateľov bezkonkurenčne najďalej a veríme, že aj vďaka kombinácií skúseností developera a architekta pod jednou strechou, dokážeme realizovať inovatívne projekty s pridanou hodnotou pre obyvateľov.
 
Prvou črtou, ktorá má podporiť pohodlie bývania je živý, poloverejný parter s až jedenástimi obchodnými priestormi. Mysleli sme na to, aby mali obyvatelia objektu k dispozícií všetko potrebné pre pohodlný každodenný život, a preto sme v projekte navrhli  dostatočné priestory pre potraviny, kaviarne a ďalšie obchodíky či služby. Výnimočný prvok občianskej vybavenosti predstavuje materská škôlka situovaná priamo v objekte.
 
Druhou charakteristickou črtou projektu Čerešne sú komunitné záhradky, ktoré sme ako koncept použili v našich projektoch po prvýkrát. Jednotlivé bytové domy sú navrhnuté tak, aby tvorili uzavretý vnútroblok, v ktorom sa nachádza súkromný spoločný dvor. Cieľom bolo poskytnúť obyvateľom priestor na spoločné stretávanie a budovanie komunity. K dispozícií budú mať záhradky na pestovanie vlastnej zeleniny či byliniek, detské ihrisko, crossfitové športovisko, priestor na letné grilovačky a ďalšie spoločenské aktivity obyvateľov. Je pre nás dôležité, aby architektúra našich projektov odrážala skutočné potreby ľudí, pre ktorých chceme vytvárať nielen byty, ale domovy.
 
A že do tretice to najlepšie? Áno, chystáme na tomto projekte aj ďalšie vylepšenia, o ktorých vám ale prezradíme niekedy nabudúce. Sledujte náš blog alebo sa prihláste k odberu noviniek v našom newsletteri.

Ochrana osobných údajov

Nastavenia cookies

Zásady používania cookies

© Copyright ITB, Mickiewiczova 9 , 811 07 Bratislava | created by 2CREATE advertising

Facebook Instagram Linkedin Youtube