Ži s ITB

PREKVAPTE TIETO VIANOCE NETRADIČNÝM VIANOČNÝM STROMČEKOM

Článok

14.12.2016


Vianočné stromčeky sú neoddeliteľnou súčasťou sviatočných tradícií na celom svete. Ak nie ste fanúšik umelého ihličia, a nechcete, aby bol kvôli krátkodobej dekorácii sťatý živý stromček, nezúfajte. Máme pre vás niekoľko nápadov ako zútulniť interiér a vytvoriť vianočnú atmosféru originálne a s minimálnymi finančnými nákladmi.

V poslednom čase sú mimoriadne populárne takzvané DIY (do it yourself – urob si sám) projekty. Pre priestory, do ktorých by sa nemuseli skutočné vianočné stromčeky zmestiť, alebo pre ľudí, ktorí chcú, aby ich vianočné sviatky boli výnimočné, je výroba vlastného stromčeka to pravé. Sami rozhodnete o veľkosti, farbe, štýle a štruktúre. Z vianočného stromčeka sa tak stane výrazný a jedinečný doplnok interiéru, ktorý navyše nemusí byť priestorovo náročný. 

Fantázii sa medze nekladú. Stromček si môžete vyrobiť z papiera, z reťaze so svetielkami, nakresliť si ho na stenu, vymodelovať ho z drôtu alebo si môžete postaviť majestátny drevený strom, ktorý vám bude robiť radosť celé roky. Do projektu môžete zapojiť celú rodinu a spoločným projektom si navodiť vianočnú atmosféru. No hlavne, váš stromček bude unikát – jediný svojho druhu.

1. Ak ste vášniví čitatelia a vlastníte rozsiahlu zbierku kníh, nie je nič jednoduchšie ako premeniť vlastnú knižnicu na hlavnú vianočnú dekoráciu. Základnú „pyramídu“ z kníh môžete ľubovoľne dozdobiť šiškami či svetielkami.

2. Na výrobu tohto nástenného stromčeka vám postačí zopár dômyselne zavesených vešiakov, svetielok a ozdôb. Výhodou je, že sa zmestí aj do toho najmenšieho bytu. 

3. Zostalo vám z minulého roka množstvo baliaceho papiera? Stačí zopár gombíkov a lepidla a originálny vianočný stromček je na svete. 

4. Nevyhadzujte staré noviny! Pred Vianocami sa určite zídu. Jednoducho jednotlivé listy papiera poskladajte alebo zrolujte a pozliepajte do kužeľa. Vznikne tak jednoduchý stromček, ktorý všetkým napovie o vašej láske k slovu či literatúre. Sviatočný „šmrnc“ mu dodá zlatý lesklý sprej. 

5. Na tento stromček bude stačiť prechádzka lesom, kde nazbierate opadané halúzky a kúsok špagáta, ktorým konáriky zviažete dokopy. Svetielka sú samozrejmosťou. 

6. Japonské papierové „washi“ pásky sú veľmi trendy. Po Vianociach ich jednoducho zlepíte zo steny bez obáv, že by ste poškodili omietku. 

7. Stromček namaľovaný na drevenej palete ľahko premiestnite a zostane vám aj na ďalšie roky. 

8. Naaranžovanie „nevianočných“ dekorácií a predmetov do tradičného ihlanu je veľmi „chic“ a pôsobí veľmi moderne. 

9. Rovnako netradične vyzerá tento milý experiment vytvorený z lampiónov. 

10. A na záver hravé inšpirácie vyrobené z predmetov každodennej potreby.

Ochrana osobných údajov

Nastavenia cookies

Zásady používania cookies

© Copyright ITB, Mickiewiczova 9 , 811 07 Bratislava | created by 2CREATE advertising

Facebook Instagram Linkedin Youtube