Ži s ITB

Začala výstavba vyhliadkovej veže na Devínskej Kobyle

Novinka

24.04.2020


Záleží nám na prostredí, kde staviame naše projekty. Rozumieme, aký dôležitý je rozvoj lokality preto našim projektom a ich obyvateľom chceme prinášať pridanú hodnotu. Vďaka nám tak napríklad vždy majú po ruke nápad na dobré výlety a teraz k nim pridáme ešte jeden.

Náš ateliér Architekti Šebo Lichý vytvoril návrh a prispel k realizácii vyhliadkovej veže na Devínskej Kobyle. Nachádza sa v juhovýchodnej časti areálu na priesečníkoch obľúbených náučných a turistických chodníkov vedúcich k areálu z Devína, Devínskej Novej Vsi a Dúbravky. Bude umiestnená na najvyššom bode masívu Devínskej brány, preto sa z najvyššej plošiny, ktorá bude približne 20 metrov nad okolitým terénom, naskytnú jedinečné výhľady.

Umiestnenie veže na hranici troch štátov prezentuje až symbolický význam prelínania kultúr strednej Európy. Výhľad do troch susediacich krajín je motívom, ktorý architekti pretavili do troch vyhliadkových plošín v rôznych výškových úrovniach. Bohatá fauna a flóra Devínskej Kobyly inšpirovali zhmotnenie výrazu veže štíhlym tvarom modlivky zelenej, ktorá sa na tomto území vyskytuje.

Nedávno na pozemku prebehlo odovzdávanie staveniska, a tak sa už čoskoro môžeme tešiť na miesto, ktoré bude nielen architektonicky výnimočné, ale prinesie ďalšie možnosti trávenia voľného času aj pre obyvateľov našich projektov v Dúbravke či Záhorskej Bystrici.

   

Ochrana osobných údajov

© Copyright ITB, Mickiewiczova 9 , 811 07 Bratislava | created by 2CREATE advertising

Facebook Instagram Linkedin Youtube