Ži s ITB

Začína výstavba rezidenčných bytov Gansberg Koliba

Novinka

28.09.2017


Po takmer dvojročnom procese sme získali právoplatné stavebné povolenie na realizáciu našej vlajkovej lode, komplexu luxusných rezidenčných bytov s názvom Gansberg Koliba. V tomto období, len pár dní po výbere generálneho dodávateľa, ktorým sa stala oceňovaná stavebná spoločnosť ise, s.r.o., začína výstavba.

Projekt Gansberg Koliba pozostáva z troch nízko-podlažných bytových domov obklopených nadštandardne veľkým pozemkom s rozlohou 6500m2 v chránenom uzatvorenom areáli. Zastavaná plocha pozemku pritom predstavuje len 2000 m2, zvyšok sú súkromné komunitné priestory a záhrady plné zelene, ktoré dokonale dotvárajú najkrajšiu časť Koliby.

Podaniu žiadosti o stavebné povolenie predchádzali prezentácie projektu mestským poslancom a obyvateľom Koliby. Z nich vyplynuli podnety, ktorých zohľadnenie v rámci možností robí z tohto projektu dokonalú súčasť už tak krásneho okolia. Napríklad, rozširujeme na úkor vlastného pozemku cestnú komunikáciu z piatich na sedem metrov a pridávame k nej 1,5 metra široký chodník. Podobne sa pomôže aj križovatke Podkolibská a Jeséniova, kde vytvárame nový odbočovací pruh a prechod pre chodcov. Zapúšťame tiež zastávku hromadnej dopravy ktorá už nebude spomaľovať zvyšok premávky.

Veľkorysý priestor poskytuje nielen areál ale aj vnútorná dispozícia jednotlivých bytov. Štandardne ponúkame možnosť prispôsobiť charakter bytu špecifickým potrebám každého záujemcu. Pri projekte Gansberg Koliba umožňujeme nielen posúvať priečky, uzatvárať a otvárať kuchyne, ale aj hýbať umiestnením kúpeľne alebo spájať byty.

Samozrejmosťou je ponuka personalizácie pri výbere obkladov a podláh. S podlahovým kúrením, paletou jednolamelových drevených podláh, hliníkovými oknami s izolačným trojsklom, terasovými doskami z exotických drevín alebo s obkladmi a sanitou od prestížneho nemeckého výrobcu Villeroy & Boch je možné vybavenie bytov s čistým svedomím označiť za nadštandard aj pre náročných.

Aj voľba tohto zariadenia dokazuje, akú vysokú úroveň má projekt Gansberg Koliba. Tieto nároky, logicky, prenášame aj na svojich dodávateľov. Do výberu generálneho dodávateľa Gansberg Koliba boli zaradené len renomované firmy známe svojou kvalitou a dodržiavaním termínov. Architekt Igor Lichý, predseda predstavenstva ITB Development a.s. o výbere dodávateľov hovorí: „Do výberu pozývame len firmy, s ktorými máme sami pozitívne skúsenosti, alebo sme získali o nich excelentné referencie. Máme vysoké nároky na realizáciu, preto potrebujeme partnerov, na ktorých sa môžeme spoľahnúť. Jednoducho, budujeme dlhodobo kvalitné projekty s dodávateľmi, s ktorými máme kvalitné vzťahy.“

Preto zrejme neprekvapí, že generálnym dodávateľom Gansberg Koliba sa stalo ise, s.r.o., držiteľ ocenenia Stavebná firma roka z ASB GALA 2015. Táto spoločnosť stojí aj za projektami ako sú IURIS HOUSE, polyfunkčný objekt Mlynica, rezidenčné projekty NIDO a Nikola House. Za ise, s.r.o. hodnotí perspektívu spolupráce s nami Oto Bortlík: „Na spoluprácu v projekte Gansberg Koliba sa vyslovene tešíme. ITB Development nás postavilo pred výzvu, na ktorú si plne trúfame. A tým, že sú u nich architekti, developeri, manažéri aj majitelia stále tie isté osoby, môžeme si byť istí, že si za svojim slovom a produktom budú stáť.“

Týmto s radosťou oznamujeme, že začíname výstavbu projektu Gansberg Koliba.
 

Ochrana osobných údajov

Nastavenia cookies

Zásady používania cookies

© Copyright ITB, Mickiewiczova 9 , 811 07 Bratislava | created by 2CREATE advertising

Facebook Instagram Linkedin Youtube